Decenija linije za Njujork: Više od 750.000 putnika na letovima Er Srbije
Er Srbija danas obeležava deset godina od uspostavljanja direktne avio-linije između Beograda (BEG) i Njujorka Džon F. Kenedija (JFK), kojom je 23. juna 2016. godine obnovljena direktna vazdušna veza između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država posle 24 godine pauze.
Tokom protekle decenije, na letovima između Beograda i Njujorka prevezeno je više od 750.000 putnika, čime je ova ruta postala jedna od najznačajnijih u mreži nacionalne avio-kompanije.
Prvi let za Njujork obavljen je 23. juna 2016. godine avionom Airbus A330-200 registracije YU-ARA „Mihajlo Pupin“, prvim širokotrupnim avionom u floti Er Srbije. Linija je tokom naredne decenije postala okosnica dugolinijskog saobraćaja kompanije.
Razvoj interkontinentalne mreže nastavljen je i nakon pokretanja letova za Njujork. Er Srbija je 2023. godine uvela direktne letove za Čikago O’Her (ORD), dok je u maju ove godine pokrenula i liniju između Beograda i Toronta Pirson (YYZ), svoju treću destinaciju u Severnoj Americi.
„Pre deset godina otvorili smo vrata direktnoj vezi između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, a danas ova linija predstavlja važan oslonac našeg međunarodnog poslovanja. Kontinuitet u njenom razvoju i stabilna potražnja pokazuju koliki je njen značaj za putnike i za našu kompaniju“, izjavio je George Petković, regionalni direktor Er Srbije za Severnu i Južnu Ameriku.
Jubilej je obeležen simboličnim aktivnostima na Aerodromu Nikola Tesla u Beogradu, na dan kada je pre deset godina poleteo prvi let Er Srbije za Njujork.
(Aero.rs)
Video: Otvaranje linije Air Serbia Beograd-Brač
Aero Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.