Vlada Federacije BiH smenila stari i imenovala novi menadžment Aerodroma Sarajevo

   
Čitanje: oko 2 min.

Međunarodni aerodrom Sarajevo je, osim zbog rekordnih rezultata u ovoj godini, na naslovne strane medija došao i zbog smene kompletnog rukovodstva.

Vlada Federacije BiH pokrenula je krajem prošlog meseca postupak smene Alena Bajića, generalnog direktora ovog aerodroma koji je četiri godine vodio vazdušnu luku u naselju Butmir ka današnjim rezultatima.

Uz njega, smenjena je i izvršna direktorka za razvoj Samra Pehilj, a upražnjeno je i mesto izvršnog direktora za saobraćaj (tu funkciju obavljao je Elvedin Dino Begić, poznat i kao nekadašnji funkcioner Fudbalskog saveza BiH, koji je umro u maju ove godine).

Aerodrom Sarajevo Shutterstock/Alekk Pires

Krajem prošle nedelje, piše portal Indikator, aerodrom u glavnom gradu BiH dobio je novo rukovodstvo: Sanin Ramezić, kadar političke stranke desnog centra Narod i pravda, postao je novi direktor aerodroma. Ramezić je dugi niz godina radio u kompaniji Comtrade System Integration u Sarajevu.

Uz Ramezića, za novog direktora za saobraćaj i usluge imenovan je Amadeo Mandić (Socijal-demokratska partija), dok je Slobodan Kadijević (Naša Stranka) dobio mesto izvršnog direktora za razvoj.

Mnogi mediji navode da je "kamen spoticanja" zbog kog je došlo do smene Bajića i Pehiljeve (za koje navode da su postigli najbolje rezultate od zaršetka rata u BiH do danas) - davanje Aerodroma pod koncesiju nekoj (stranoj) kompaniji.

"Rezultati mog rada sve govore. Vlada je kao vlasnik tako odlučila, imaju pravo na to i njih treba pitati zašto su doneli takvu odluku. Oni su ti koji znaju razlog", izjavio je Bajić povodom odluke da bude smenjen za sarajevski portal Klix. On je  napomenuo da je on sa svojim menadžmentom predložio  hibridni model koncesije koji podrazumeva da FBiH nastavi da upravlja aerodromom, ali uz osiguranje investicija neophodnih za nastavak razvoja Aerodroma.

Ryanair Sarajevo otvaranje linije Međunarodni Aerodrom Sarajevo

"Nama su potrebne velike investicije, što podrazumeva rekonstrukciju i produženje staze, rekonstrukciju hangarskog prostora, izgradnju novog terminala itd.", dodaje Bajić i kaže da nema informaciju o tome koji model koncesije razmatra Vlada FBiH.

Bajiću bi lično bio sporan model koji bi zapravo značio privatizaciju Aerodroma, a kao razlog za to je istakao što je Međunarodni aerodrom Sarajevo jedina ulazna tačka u Bosni i Hercegovini za Ujedinjene nacije, što je "veoma bitno u kriznim situacijama".

(Aero.rs)

Video: ATR72-600 Air Serbia

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Aero Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>